סוכרת – מה צופן העתיד

סוכרת

תוכן עניינים

סוכרת – קצת נתונים

מחלת הסוכרת מאוד נפוצה במדינה שלנו והיא קשורה כמעט לכולם. הנתונים על חולי סוכרת הם מזעזעים והאבחנה כי מחלת הסוכרת היא הגורם השלישי המוביל למוות בארצות הברית מפחידה. על פי הנתונים הסטטיסטיים האחרונים שפרסמו מוסדות הבריאות הלאומיים (NIH), הנתונים שהיו עד 1996, מורים כי 10.3 מיליון אנשים מאובחנים כחולי סוכרת באמריקה, וכ 5.5 מיליון טרם אובחנו. אין ספק שהמספר הזה גדל מאז. מדי שנה מאובחנים כ-800 אלף חולי סוכרת חדשים, על פי נתונים סטטיסטיים של ה NIH; כשלושה מקרים חדשים מתגלים בכל שתי דקות. 

מדאיגה עוד יותר הנתונים על עליית הסוכרת מסוג 2 או מה שקראו פעם "סוכרת מבוגרים" .היום אנו רואים התפרצות של מחלת הסוכרת בקרב ילדים צעירים , בקרב גילאי שמונה עשר ואפילו צעירים יותר. בין הצעירים ניכרת עלייה מדאיגה . מחקר של New England Journal of Medicine שפורסם בשנת 2002 , מצא כי אצל כמעט רבע מבין כלל הילדים שנבדקו , נמצאו מדדים המראים סימנים מוקדמים של חלת סוכרת. מדי שנה עשרות אלפי אמריקנים מאבדים את הראייה כתוצאה ממחלת הסוכרת, הגורמים המרכזיים לעיוורון אצל אנשים בגילאים שבין עשרים וחמש לשבעים וארבעה, הם הסיבוכים ארוכי הטווח של מחלת הסוכרת הפוגעים בתשעים וחמישה אחוז של החולים במחלת הסוכרת. 

יש סוכרת מסוג 2. רבים מחולי סוכרת מסוג 2 חשים כי הסוכרת היא באשמתם בגלל פגם באופי שלהם, אך אין זה כך. זוהי תוצאה של חוסר בידע איך לאזן את הסוכרת.

סוכרת - איך להיות חולה ולהרגיש בריא?

אתה ודאי קורא מאמר זה מכמה סיבות. או שקרוב משפחה שלך חולה בסוכרת וברצונך לעזור לו או שאובחנה אצלך לאחרונה סוכרת, ואולי יש לך סוכרת ארוכת שנים ואתה לא מרוצה מהטיפול שקיבלת עד עתה ורוצה לשפר את איכות החיים שלך. 

למרות שאת מחלת הסוכרת היא עדיין אי אפשר לרפא והיא עדיין מחלה כרונית , אפשר לטפל בה בצורה טובה מאוד כדי למנוע סיבוכים. מחלה הסוכרת היא אומנם כרונית, אבל אפשר לטפל בה ואפשר למנוע 'סיבוכים' כמעט לחלוטין . 

 בכתבות הבאות אנסה להציג לפניכם את כל מה שידוע על סוכרת כיום. במה הצליח המדע, ולמה לא עדיין לא נמצא פתרון בתחום המורכב והגדול הזה. אדון בדיאטה, בהתעמלות ובתרופות, וכיצד תוכל להשתמש בהם כדי לשלוט היטב במחלת הסוכרת שלך. אם הכתבה הזאת נשמעת כמו חזרה על אותו דבר שאתה שומע שוב ושוב אז מצפה לך הפתעה . מה שתלמד כאן ישפר את חייך מאוד מאוד, ואינך מתאר לעצמך עד כמה תלמד איך למנוע היווצרות של סיבוכים חדשים ואיך לעצור את ההתקדמות של מה שכבר קיים, או בכלל להישאר נטול סיבוכים כמו שאתה כעת.