סוכרת סוג 1 – גישה חדשה לשמירה על רמת סוכר מאוזנת

כיצד יכול האינסולין לעזור לנו בשמירה על רמות סוכר מאוזנות ? כדוגמה, בואו נראה מה שיקרה לי חולה בסוכרת סוג 1, אילו הייתה לי אותה הארוחה כמו של דני הלא סוכרתי שלנו. שלא כמו דני , בגלל הסוכרת, אם אני אקח אינסולין ארוך טווח אני אומנם עשוי להתעורר עם ערכים תקינים של סוכר בדם, אך אם אתעורר קצת יותר מוקדם לפני הארוחה, רמת הסוכר יכולה לעלות גם אם לא אכלתי כלום.
הזרקת אינסולין

תוכן עניינים

סוכרת סוג 1 -"תופעת השחר"

למה זה קורה ? ולמה בין חולי סוכרת סוג 1? בדרך כלל הכבד לוקח ונפטר מחלק מהאינסולין של הגוף, אבל בשעות הבוקר הוא עושה זאת בקצב מואץ. תופעה זאת נקראת "תופעת השחר" .אסביר עליה בהרחבה במאמר שאפרסם בהמשך. מי שידע לעקוב ,להבין ולזהות אצלו את תופעת השחר ייהנה מרמת סוכר מאוזנת .

כמו במקרה של דני, כמה דקות לאחר שאני אשתה את מיץ התפוזים ואוכל את הטוסט , הם יתפרקו לסוכרים ומיד יתחיל הסוכר בדם לעלות במהירות. מכיוון שתאי הבטא שלי לא מתפקדים, אין לי את השלב הראשון של תגובת האינסולין . לכן, מיד כשאתחיל לאכול את הארוחה, הסוכר שלי יתחיל לעלות במהירות, והסוכר בדם לא יהפוך לשומן או לגלוקגון . בסופו של דבר, את רמות הגלוקוז הגבוהות יסננו הכליות והן יופרשו דרך השתן. אומנם ברגע זה לא יקרה כלום אבל לאורך שנים יצטברו נזקים לכל מערכות הגוף.

סוכרת סוג 1- גישה חדשה בטיפול במחלה

השאלה המטעה אפילו אנשי מקצוע בתחום היא: האם הזרקת אינסולין, או אפילו שימוש במשאבה יפתרו את הבעיה? לכאורה אפשר לחשוב שכן, אבל האמת היא שלא. האינסולין המלאכותי והאינסולין המיוצר בגוף באופן טבעי שונים מאוד זה מזה בדרכי פעולתם ובהשפעתם על הסוכר בדם. גם אם תשתמש בטיפול הקונבנציונאלי ותזריק כמויות גדולות של אינסולין, עדיין אחרי הארוחה, בגלל עלית הסוכר המהירה, תהיה לך רמת סוכר גבוהה.

למה זה כך? האינסולין המיוצר בשלב הראשון אצל הלא סוכרתי פועל מיד בתחילת הארוחה. לעומת זאת אינסולין כמו LISPRO המוזרק לגוף מתחיל לפעול רק כ 20 דקות אחרי ההזרקה ומגיע לשיאו רק לאחר כשעתיים. כלומר, רמת הסוכר של הסוכרתי סוג 1 תהיה גבוהה עד שאינסולין יוריד אותו וזה יקח זמן.

האויב הגדול של חולי סוכרת סוג 1 הוא הפחמימות והקפיצה הגדולה בסוכר שהן גורמות. אומנם, אני יכול להזריק אינסולין ואני מכיר את הגוף שלי, אך זה אינו מאפשר לי לאכול ארוחה עשירה בפחמימות בגלל אי היכולת של האינסולין המוזרק לאזן את הסוכר ביעילות ובמהירות.

אם במקום ארוחה עשירה בפחמימות נאכל ארוחה המורכבת רק מחלבון, זה יגרום לעלייה מתונה של הסוכר הדם, וגם מנה קטנה של אינסולין תוכל לאזן את הסוכר במהירות וביעילות. הגוף לא יצטרך להתמודד עם התנודות הקיצוניות בין עליית סוכר מהירה לבין הורדת סוכר מהירה, תנודות היוצרות מצב לא מאוזן. החידוש בגישת הטיפול בסוכרת סוג 1 הוא להשקיע פחות בניסיון לאזן את הפאזה הראשונה של האינסולין ולהשקיע ולהתרכז בפאזה השנייה של האינסולין שקלה יותר לאיזון ודומה יותר לאינסולין שחולי סוכרת סוג 1 מזריקים.