קבוצת תמיכה לדיאטה – חשיבות והצלחה

מחקר שנערך לאחרונה בארצות הברית, ואשר השפיע על מרכזיים רפואיים רבים, קובע בצורה חד משמעית כי בעלי משקל עודף שעשו דיאטה והצטרפו לקבוצת תמיכה להרזיה בליווי דיאטן מוסמך הורידו בממוצע פי ארבעה מאשר אנשים שעשו דיאטה ללא קבוצת תמיכה לדיאטה. עוד עולה מהמחקר כי אלו שהשתתפו בקבוצת תמיכה להרזיה הצליחו לשמור על המשקל החדש, ואילו אלו שהשילו ממשקלם ללא ליווי של דיאטן קליני וללא קבוצת תמיכה לדיאטה חזרו מהר מאוד למשקל ששקלו לפני שהתחילו לעשות דיאטה.
קבוצת תמיכה לדיאטה

תוכן עניינים

קבוצת תמיכה להרזיה – על החשיבות הרבה

חשוב מאוד להשתתף בקבוצת תמיכה לדיאטה בליווי דיאטן  קליני מוסמך.  במאמר זה נדון בסיבות העיקריות לכך.

  • המשתתפים של קבוצת תמיכה לדיאטה מתמקדים לא רק בהפחתת האוכל, אלא בתהליך ארוך היוצר שינוי בגישה לאוכל. רבים מבעלי המשקל העודף מיחסים לאוכל  משמעות רגשית. הקבוצה בליווי הדיאטן המוסמך  תנחה את המשתתפים לשינוי בחשיבה, לשינוי בהרגלים, לשינוי בסוגי המאכלים ובכמות.
  • קבוצת תמיכה להרזיה  תאפשר למשתתפים בה ללמוד ולהכיר תכנים וערכים שונים הקשורים לאוכל. הדיאטן הקליני אשר ילווה את הקבוצה יסביר על מרכיבי המזונות השונים ועל ערכם הקלורי. הוא  ילמד את המשתתפים איך לאכול נכון ואיך לבנות תפריט  מאוזן, תפריט שגם ישביע ויהיה טעים, אך גם יתרום להפחתה במשקל.
  • קבוצת תמיכה להרזיה תעודד את המשתתפים. תמחא כף לאלו שהצליחו להוריד במשקל ותטה אוזן קשבת למי שעדיין מתקשה להוריד, ותנסה לעודד אותו ולהביא אותו למצב של ירידה במשקל.
  • קבוצת תמיכה להרזיה  היא קבוצה מדבקת. כאשר אנו רואים חברים בקבוצה שהצליחו להשיל קילוגרמים ממשקלם, גם אנחנו רוצים.במצב כזה מרב הסיכויים שנתאמץ יותר ונצליח.

קבוצת תמיכה להרזיה – לקוחות מרוצים מספרים

דליה, אשר השתתפה בקבוצת תמיכה לדיאטה, מספרת על ההצלחה הגדולה. "כבר שנים שאני רוצה להוריד במשקל", היא אומרת, "אך אף פעם לא הצלחתי להחזיק מעמד יותר ממספר מועט של שבועות. אחרי שהצטרפתי אל קבוצת תמיכה להרזיה, הקילוגרמים החלו לרדת במהירות."